Işıklı Gölü Kamp Alanı Çivril Denizli

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Nilüfer çiçekleri ile ünlü Işıklı Gölü Kamp alanı Denizli ‘nin Çivril İlçesine bağlı Beydilli köyünde yeralmaktadır. Denizli veya Uşak’tan geliyorsanız Çivril İlçesinden doğuya saparak, Afyonkarahisar veya Isparta’dan geliyorsanız Dinar ilçesinden batıya saparak Işıklı göle ulaşabilirsiniz. 

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Işıklı Gölü kamp alanı olarak tekne turlarının yapıldığı alanın hemen yanı kullanılıyor. Ancak Beydilli köyünün Çivril tarafındaki girişinde göl kenarında kamp yapılacak alanlar mevcut. 

Biz Denizli Çivril belediyesinin Nilüfer  festivaline davetli olarak kalabalık bir ekip ile katıldık. Festival zamanı için kamp alanına elektrik çekilmişti. Ancak normalde elektrik bulunmamaktadır.

Kamp alanının hemen üstünde ücretli WC bulunmaktadır. Ayrıca köylüler tarafından işletilen küçük satış yerleride ziyaretlerin yoğun olduğu zaman açık oluyor.

Köy’de bir kaçtane restorant bulunuyor. Araç ile gidilebilecek mesafelerde market bulunmaktadır. Kamp alanına hazırlıklı gelmek gün içerisinde alışveriş ihtiyacınızı azaltabilir.

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ
TESİSİN KONUMU
TESİS PUANLAMASI
Genel Puanı
3.3/5
Tesisler
3/5
Doğallık
5/5
Temizlik
3/5
Sakinlik
3.5/5
Altyapı
2/5
TESİS GENEL BİLGİLERİ
TESİS İMKANLARI

Karavanlar ve çadırlar konaklama için göle sıfır konumda yerleşebiliyorlar. Göl kenarında kahvaltı yapmak veya akşam yemeği yemek muhteşem. Güneş tam göl üstünde batıyor ve sizlere eşsiz bir manzara sunuyor.

Tekne turlarının bulunduğu yerde su temini için bir çeşme mevcut. Ancak suyunun içilebilir olması ile ilgili bir bilgi yok. Bu nedenle içme suyunu ayrıca tedarike ederek getirmenizi öneriyoruz. Kamp alanının yan tarafında ücretli WC’ler bulunuyor. Ancak gölde gezi sezonu dışında bu WC’ler kilitli tutuluyor olabilir. Alanda zaman zaman festivaller ve etkinlikler düzenleniyor. Bu dönemlerde yiyecek ve içecek teminini bu alandaki yerel kişilerden yapabilirsiniz.

Bunların dışında köyde birkaç restoran bulunuyor ancak en yakın market Gümüşsu şelalesi girişinde bulunuyor.

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Yapılacak etkinliklerin ilk sırasında meşhur Nilüfer çiçeklerini ziyaret etmek olmazsa olmaz. Nilüfer çiçekleri özellikle Haziran-Temmuz aylarında sabah-öğlen aralığında en güzel görüntülerini vermektedirler. Tekne turları ile nilüfer çiçeklerine zarar vermeden aralarında dolaşabilir. birbirinden güzel fotoğraflarla arkadaşlarınızı kıskandırabilirsiniz.

NİLÜFER ÇİÇEKLERİNİ KOPARMAK YASAK OLUP PARA CEZASINA TABİDİR.

Kamp alanında göl kenarında pilates ve yoga gibi ruhunuzu ve bedeninizi rahatlatacak sporları yapabilirsiniz. Göl kenarında yürüyüş yapabileceğiniz parkurlar mevcut. 

Gölde Kano veya Standup Paddle Board (SUP) ile gezebilir nilüfer çiçeklerini yakından inceleyebilirsiniz. Gün batımında dolaşmanın keyfi paha biçilemezdir.   

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Kamp alanının hemen yukarısında Lavanta bahçesi bulunmaktadır. Burada lavantaların içerisinde gezebilir ve birbirinden güzel dekorasyonlarla fotoğraf çekebilirsiniz.

Gümüşsu şelalesi bir başka yakındaki etkinlik noktası olup kanyon içerisinden kısa bir yürüyüş ile şelaleye ulaşabilirsiniz. Yaz sıcağında su içerisinde yapılacak bu yürüyüş sizi canlandıracaktır. 

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.