Sakarya Karagöl Yayla Kampı

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Sakarya Karagöl Yayla Kampı   Sakarya’nın Taraklı İlçesine bağlı Mahdumlar köyünde yeralmaktadır. önce Taraklı ilçesine ait tol tabelarını sonrada Karagöl tabelalarını takip ederek Karagöl Yaylası Kamp Alanına varıyorsunuz. Yol üzerinde muhteşem bir doğa bulacağınızı ve durmadan fotoğraf molası vereceğinizi unutmayın.

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

İnstagram sayfamıziçin  “Kamppedia” tıklayabilirsiniz.

Karagöl Yaylası kamp alanı, tüm göl çevresine yayılmış etrafı ormanlarla çevrili  oldukça büyük bir alanda bulunmaktadır. Göl çevresinde ciğerleriniz Oksijen ile dolacak ve içinizdeki mutluluk hormonları derhal faaliyete geçecektir.

İsterseniz gölün hemen kenarına , isterseniz ağaçların altına veya yeşil alanlara kampınızı kurabilirsiniz. Haftasonları daha çok olmakla birlikte piknik yapmaya bölgeden bir çok aile buraya geliyor. 

Kamp alanında WC bulunmaktadır. Ayrıca bölgedekilerin kullanımı için Mescid’te vardır. Dışarıda gölden gelen suyun aktığı , bulaşıklarınızı yıkayabileceğiniz, su ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz büyük bir Ağaç kütüğüne oyulmuş çeşme bulunmaktadır.  

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ
TESİSİN KONUMU
TESİS PUANLAMASI
Genel Puanı
3.5/5
Tesisler
3/5
Doğallık
5/5
Temizlik
3/5
Altyapı
3/5
Sakinlik
3.5/5
TESİS GENEL BİLGİLERİ
TESİS İMKANLARI

Mahdumlar Köyü Derneği bu alanın temizliği ve bakımını yapıyor. Bu nedenle Araç ile piknik yapmak için veya Çadır veya Kamp konaklamalarında günlük bir bedel girişte ödeniyor. Kamp için ilk gün 100 TL takip eden günler içinde 60TL makbuz karşılığı bir bağış alınıyor. WC ve lavabo alanlarını gün içerisinde 1 kez temizliyor.

Karavanlar ve çadırların göle yakın olması çok iyi. Kamp alanın bulunduğu yerin yayla olması sebebiyle yazın bile akşamları oldukça serin oluyor. Bahar aylarında mutlaka hava durumunu kontrol etmenizi öneririz. Taraklı-Sakarya’da hava güzel olsa bile Yayla’da durum farklı ve Bulutlu/Yağmurlu olabiliyor. böyle zamanlarda Gölün üzerinden bulutlar geçiyor ve bir bakıyorsunuz gölün üstü komple kapanmış , 5 dk sonra bulut gitmiş heryer cam gibi görünür olmuş.

Geceleri serin veya soğuk olduğu için uyku tulumlarınızı, battaniyelerinizi ve sobalarınızı almayı unutmayın.

Kamp alanına yakında olsa köylerde alışveriş yapılacak bir yer bulunmuyor. En yakın alışveriş yeri Taraklı ilçesi. Bu nedenle tedarikli gitmenizde fayda var. Köy derneği çuvalla odun satışı yapıyor.

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Kamp alanında göl kenarında yürümek veya bisiklete binebilirsiniz. Göl kenarından balık tutabilir, kano veya Supboard ile gölde dolaşabilirsiniz.    

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Kamp çevresinde ormanların içerisinde birçok yürüyüş yolu mevcut. 

Bisiklet ile dolaşmayı sevenler için yakınlarda başka yaylalar bulunuyor. Bunları köyler arasındaki yollar ile gezmek oldukça rahat.

Aracınız ile yakındaki diğer yaylaları (Acelle Yaylası ve göleti, Sultanpınar Yaylası ve Göleti, vb.) gezebilirsiniz.

Buraya kadar gelmişken Taraklı İlçesinin tarihi evlerini, Çarşılarını gezmezseniz pişman olacağınızı unutmayın. 

İnstagram sayfamıziçin  “Kamppedia” tıklayabilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.