İznik Doğa Muhit Kamp Alanı

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

İznik Doğa Muhit Kamp Alanı Bursa iline bağlı İznik İlçesinde yeralmaktadır. Bursa’dan geliyorsanız İznik gölü kenarında bulunan Kamp alanına kolayca ulaşabilirsiniz. İznik içerisinden geliyorsanız gölün güneyindeki sahil yolunda Kamp alanını kolayca bulacaksınız. 

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Doğa Muhit Kamping kamp alanı, İznik gölünün güneyinde yolun her iki tarafında konumlanmıştır.

Karavan kamp alanı Gölün hemen kenarında bulunmaktadır. Çadır ile kamp yapmak isteyenler için hem Göl kenarında zeytin ağaçlarının altında yer bulunmakta, hemde Tesisin iç bahçesinde yemyeşil bir alanda Zeytin ağaçlarının altında yer bulunmaktadır. .  

4 adet Bungalov oda yine ziyaretçileri ağırlamak için bulunmaktadır. 

Tesisin büyükçe bir kapasiteye sahip restorant ve kafe bölümü bulunmaktadır. Burada her türlü kahvaltı ve yemeği bulabilirsiniz. Özellikle Gölden tutulan Yayın balığını yemenizi tavsiye ederiz. 

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ
TESİSİN KONUMU
TESİS PUANLAMASI
Genel Puanı
3.7/5
Tesisler
3.5/5
Doğallık
5/5
Temizlik
3.5/5
Altyapı
3/5
Sakinlik
3.5/5
TESİS GENEL BİLGİLERİ
TESİS İMKANLARI

Doğa Muhit Kamp Alanına  ‘e (0551) 213 68 69 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. İnstagram Sayfası ise @doga.muhit.camping.cafe ‘dir.

Karavanlar için konaklama alanının göle yakın olması mükemmel. Dalgaların sesi Havanın temizliği size unutamayacağınız bir kamp deneyimi yaşatmaya hazır. Ayrıca bu alanda da Zeytin ağaçlarının gölgesinde çadırınızı kurabilirsiniz.

Göl kenarında küçük bir ahşap teras üzerinde kahvaltınızı yaparak güne başlayabilir, Gölün serin sularında vaktinizi geçirebilirsiniz. Ancak Göl suyu tatlı olduğundan yüzme bilmeyenlerin göle girmesi önerilmemektedir.

Tesiste Bay Bayan WC ve Duş , ile Bulaşık yıkama alanı mevcuttur. Karavan veya Çadırlarınıza Elektrik bağlamak içinde muhtelif yerlerde bağlantı noktaları var.

Göl kenarında Elektrik ve Su mevcut. Gri su ve Pis su için de Tesisin atık su hattı kullanılabilmektedir.

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Göl kenarından balık tutabilir veya Gölün sularında serinleyebilirsiniz.

Gölde Kano  ile gezebilirsiniz. Göl kenarı yoga, pilates veya Cimnastik için size aradığınız huzuru verecektir.  Dinlenmek için ise sandalyenizi göle doğru çevirmek yada çimlere uzanarak dinlenmekte yapılacak aktiviteler arasında yer alıyor.   

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Kamp çevresinde Göl kenarındaki yolda Bisiklet ile gezebilir veya yürüyüş yapabilirsiniz.  Veya rotanızı arkadaki tepeleri keşfetmeye çevirebilirsiniz.

İznik tarihi mirası açısında mutlaka gezmeniz gereken bir ilçemizdir.Tarihi surları, kapıları ve elbette Dünyaca ünlü İznik Çinilerini görmeden dönmeyin.  

İznik kenti tarih açısında bir çok kültüre ev sahipliği yapmıştır. İznik, ilk olarak Makedonya Kralı Büyük İskender’in kumandanlarından Antigonius Monophthalmos tarafından M.Ö. 316’da kurulmuştur.

Kutalmışoğlu Süleyman Şah, 1075 tarihinde Nicaea’yı aldı ve 1080 yılında Selçuklu devletinin başkenti yaptı. Adını da Nicaea’nın izi anlamında “İznik” olarak değiştirdi. Böylece İznik, Anadolu’da ilk Türk başkenti oldu. İznik hakkındaki detaylı bilgilere http://www.iznik.gov.tr/iznikin-tarihcesi adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.