Kalemlik Orman Kampı Gümüldür

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Kalemlik Orman Kampı İzmir’in Menderes İlçesi Özdere Beldesinde Ege denizinin kıyısında yeralmaktadırİzmir’den gelirken Menderes ilçesi üzerinden Tahtalı barajını görerek Gümüldür ’e ulaşılabiliyor. Gümüldür ‘e geldikten sonra sol tarafa dönerek Özdere yönüne gitmeniz gerekli. Özdere Jandarma Karakoluna gelmeden sağda bulunan tabelanın yanındaki yola girerek kolayca ulaşabilirsiniz.

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Özdere Kalemlik Orman Kampı  kamp alanı, Orman bakanlığına ait oldukça büyük bir alana kurulmuş durumdadır. Girişten itibaren Ormanın içinden yapacağınız yolculuk sizi fazlasıyla mutlu edecektir.

İzmir Menderes ilçesi Özdere mevkii nde bulunan bu çadır kampı sahil şeridine paralel olarak 22 hektarlık bir alanı kurulmuştur kızılçam meşe ağaçları ve bir çok bitki örtüsüne sahiptir üç bölgeden oluşan kayalık koyları kendi doğal güzelliği ile kayalık plajları ve 14 evler sahiline bağlanan bir kilometrelik kum/sahil bendiyle ziyaretçilerine unutulmaz zaman geçirmesine yardımcı olur.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 50 km mesafede mesire alanında günlük 5000 ziyaretçi ve 200 çadır kapasiteli çadır kiralama bungalov ve karaman çadır yeri hizmeti vermektedir. Alan içerisine yerleşmiş olan marketten her türlü ihtiyacınızı giderebileceğiniz gibi et balık restorantında bölgenin en iyi aşçıları ile hazırlanan lezzetli kahvaltı öğlen ve akşam yemeği ile keyifli bir gün geçirebilirsiniz. 

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ
TESİSİN KONUMU
TESİS PUANLAMASI
Genel Puanı
3.8/5
Tesisler
4/5
Doğallık
5/5
Temizlik
3.5/5
Altyapı
3/5
Sakinlik
3.5/5
TESİS GENEL BİLGİLERİ
TESİS İMKANLARI

Kalemlik Orman Kampı ‘na (0536) 267 83 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. İnternet Sayfasına www.kalemlikormankampi.com  adresinden , İnstagram sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm kamp alanları ağaçların gölgesinde yer alıyor. Böylelikle sıcak yaz günlerinde gölgede olmanın keyfini çıkarabiliyorsunuz. Ayrıca içinde gezmek içinde oldukça büyük bir ormanlık alan mevcut. 

Tesiste bir restoran&cafe bulunmaktadır.  Hem yemek servisi hem de kahvaltı servisi veren bu restoranda kahvenizi veya soğuk içeceklerinizi de içerek zaman geçirip tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Tesiste kamp alanlarına elektrik verilmektedir. Ayrıca Su ihtiyacınızı da çeşmelerden kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Elektrik ve Su kamp fiyatlarına dahil durumdadır. Tesiste ortak kullanıma hizmet eden bay WC, bayan WC ler ve sıcak-Soğuk duş alanları bulunmaktadır. 

Ayrıca günübirlik denize gelenlere hizmet verildiği için soyunma kabinleri ve sahilde duşlarda bulunmaktadır.  Gri su ve Pis su için de Tesisin atık su hattı kullanılabilmektedir.

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Kampın denizinde yüzmek başlıca aktiviteniz olabilir. Sahilde çok uzun olduğu için koşu ve yürüyüşe uygundur. Plaj voleybolu oynamaya müsaittir. Kamp’ta ayrıca paralı su sporları ve eğlenceleri de yapabiliyorsunuz.

 
ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Kamp dışında Bisiklet ile farklı koyları gezebileceğiniz bir çok parkur bulunuyor. Kano’nuz varsa Deniz’den de bir çok yeri gezebilirsiniz.  

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.