Poyrazlar Kamping , Sakarya

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Poyrazlar Kamping Kamp alanı Sakarya ‘nın Adapazarı İlçesinde yeralmaktadır. Poyrazlar Gölü ‘ne , Tabiat Parkı’na ve Kamp alanına Adapazarı-Karasu yolu üzerinden rahatlıkla varabilirsiniz. D-100 Karayolu , TEM Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolunda ulaşım çok kolay. Özellikle Kuzey Marmara Otoyolu’nun Karasu gişelerinden çıktıktan sonra Karasu yönünde yaklaşık 1 km sonra sola dönüyorsunuz. 

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Kamp alanımız Poyrazlar Kamping Sakarya ‘nın Poyrazlar Gölü Tabiat Parkının girişinde göl kenarında yer almaktadır. böylelikle Orman ve Göl kenarında sessizliği ve yerleşim yerlerinden uzak olmasıyla dinlenmenin ve Doğa sporları yapmanın keyfine varabilirsiniz. 

Tesis’te iki ayrı bölümde kamp alanları mevcut , ilk kısımda Göl kenarına ahşap bir alan yapılmış ve buraya kendi masanızı koyabiliyorsunuz. İkinci kısımda göl kenarında üstü korunaklı masalar konulmuş durumda.

Yanınındaki Poyrazlar gölü Tabiat parkına Araç hariç ücretsiz giriş ve dolaşma imkanı vardır.

Tesiste Göle yakın bir alanda belirlenmiş ve size özel ayrılmış alanlarda ister karavan ile isterseniz de çadırınız ile kamp yapabiliyorsunuz. Göl kenarına masanızı koyup hemen keyif yapmaya başlayabilirsiniz. 

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ
TESİSİN KONUMU
TESİS PUANLAMASI
Genel Puanı
4.6/5
Tesisler
4.5/5
Doğallık
5/5
Temizlik
4.5/5
Altyapı
4.5/5
Sakinlik
4.5/5
TESİS GENEL BİLGİLERİ
TESİS İMKANLARI

Poyrazlar Kamping ‘e 0530 635 85 06 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. İnstagram sayfasına buradan ve İnternet sitesine de buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Karavanlar için konaklama alanının göle yakın olması ve de ayrılmış olması güzel bir düşünce. Çadır kampı dışında isteyenler için Araçüstü Çadır deneyimi de sunuluyor. Fiyatları için tesisle iletişime geçebilirsiniz. 

Gölde balık tutulabiliyor, ayrıca kano , sup ve deniz bisikleti ile de gezilebilmektedir. Aynı alanda çimlerin üzerinde Çadırınız ile de kamp yapabilirsiniz.   

Tesise dışarıdan restorandan yemek siparişi verilebiliyor. Aynı zamanda Tabiat parkının içerisinde biri hemen yan tarafta biri biraz daha uzak olmak üzere Yemek yiyebileceğiniz Restoranlar mevcut. Özellikle yazın tesiste küçük bir market bulunuyor. Ancak kışında Anayol kenarındaki Bakkal size telefon siparişi ile istediklerinizi getirebiliyor. 

Her konaklama alanına özel Elektrik bağlantı noktası, Temiz su alma ucu ve bazı bölümlerde Gri su hattını direkt bağlamak için altyapı bulunmaktadır. 

Tesiste ortak kullanıma hizmet eden bay WC, bayan WC ler ve sıcak su bulunan Duşlar mevcut bulunmaktadır. WC’lerin önünde Bulaşık yıkayabileceğiniz alanlar mevcut. Bay WC alanında Pis su (Kimyasal Tuvalet atığı) boşaltma ve temizleme yeri bulunmaktadır.

Ayrıca ocak, Su ısıtıcısı , vb. şeyleri kullanabileceğiniz , Yemek yapabileceğiniz kapalı bir Mutfak alanı da bulunmaktadır.

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Kampın içindeki iskelelerden yararlanarak yazın Gölde yüzebilirsiniz. Ancak özellikle belirtmek isteriz ki yüzme bilmeyen veya az bilenlerin gölde yüzmesi tehlikelidir. 

Tesis içerisinde dinlenmek için ise sandalyenizi göle doğru çevirmek ve dinlenmekte yapılacak en güzel aktiviteler arasında yer alıyor.   

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Kampın hemen yanı başındaki Poyrazlar gölü Tabiat Parkı içerisinde yapılacak çok fazla aktivite bulunuyor. Bisiklet veya yürüyerek göl kenarında 2.500 mt’lik muhteşem bir gezi yapabilirsiniz.  İsterseniz de devam ederek köy içerisinden devam ederek tekrar kamp alanına ulaşabilirsiniz. Orman içinde trekking yapabileceğiniz bir çok doğal rota bulunmaktadır. 

Gölde kiralayabileceğiniz deniz bisikletleri veya kanolar ile gezebilirsiniz. Balık tutmak en çok yapılan aktivitelerden biridir. Parkın içerisinde bir kaç tane Çocuk oyun parkı ve Lunapark bulunmaktadır. Ayrıca içeride sizi gezdirmek için bekleyen mini bir tren mutlu anlar geçirmenizi sağlayacaktır. 

Bisikletinizi yanınızda getirmediyseniz üzülmeyin , yine Park alanında bisiklet kiralama imkanınız var. Ayrıca ücretsiz Mangal yakma noktaları ve bolca Piknik masası mevcut.  Bunların dışında Gölde kendi kanonuz veya botunuz ile de dolaşabilirsiniz.  

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.