Aizonai Otopark Kamp Alanı

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Aizonai Antik Kenti Otopark Kamp alanı Kütahya ‘nın Çavdarhisar ilçesinde yeralmaktadır. Kütahya – Uşak Yolu üzerinde Çavdarhisar ilçesine girdiğinizde  PTT’nin yanındaki yoldan Aizonai Antik kent yoluna veya Zeus Tapınağı yoluna girdiğinizde yolun sonunda Kazı alanının yanında bulunan Otopark alanına varabilirsiniz.

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Aizonai Otopark Kamp alanı Antik kentin hemen yakınında ve eşsiz kalıntıların ve büyüleyici Zeus Tapınağının manzarasında yeralmaktadır. 

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Otopark alanı kameralar ile izlenmektedir. Ayrıca Polis ekip araçları bölgede gezmekte ve güvenliği sağlamaktadır. Bu nedenle kamp için tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Ancak İlçe merkezi çok yakın konumda olup ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. 

Otoparkın önündeki kavşakta su temini için çeşme mevcuttur. Ayrıca Zeus Tapınağının karşısında bir tuvalet grubu ve gündüz kullanılabilecek Antik kent karşılama merkezinde de Tuvaletler bulunmaktadır.
Antik kent karşılama merkezinde mesai saatlerinde kafe hizmeti de verilmektedir.

Çadırınız veya Karavanınız ile istediğiniz yerde kamp yapabilirsiniz. Ücretsiz bir alanda kamp yapacağınız zaman Mümkünse kamp yapmadan önce güvenliğiniz için bölge emniyet birimlerine  ve bir yakınınıza bilgi vermenizi tavsiye ederiz.

KAMP ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER

Kamp alanı Aizonai Antik kentinin bir çok eserinin yanıbaşında olduğu için buradan gezmeye başlayabilirsiniz. Kazı karşılama merkezinden ön bilgileri alıp, sol tarafta yeralan Tiyatro ve Stadyum Kompleksilerini ardından meşhur 2000 yıllık Zeus Tapınağını ve sonrasında yürüyerek tarihi köprüleri, Roma hamamlarını, Çavdarhisar’ın tarihi binalarını gezme şansınız bulunmaktadır.

Ayrıca bisikletiniz ile köy yolları arasında gezmeniz de mümkün. İsterseniz nehir kenarında suyun sesi ve kuşların cıvıltıları eşliğinde kitap okuyarak bu güzel vakti değerlendirebilirsiniz.

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.