Kosova Plajı Kampı , Foça

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Kosova Plajı Kampı kamp alanı İzmir ‘in Foça  ilçesinde yeralmaktadır. İzmir’e çok yakın olması nedeniyle kolayca ulaşılabilmektedir. İzmir’den Eski Foça ‘ya geldiğinizde, yokuştan indikten sonra sağa doğru Yeni Foça ‘ya doğru devam etmelisiniz. Yaklaşık 7 km’lik deniz kenarından yapacağınız bir yolculuk sonrasında Kosova Plajı Kampı ‘na ulaşabilirsiniz.

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Kosova Plajı Kampı Eski Foça ile Yeni Foça arasındaki muhteşem koylardan birinde bulunuyor. Eski Foça ‘ya 7 km uzaklıktaki bu plaja günübirlik denize girmek için, Karavan veya Çadırınız ile Kamp yapmak için gelebilirsiniz. 

Koyun muhteşem doğasına gezi tekneleri ile beraber de ulaşabilirsiniz. Koy konumu nedeniyle oldukça korunaklı bir yerde bulunuyor. Plajı çakıl ile  kaplı, deniz ise tertemiz. 

Kampta denizin hemen yanı başında ister karavan ile isterseniz de çadırınız ile kamp yapabiliyorsunuz. Ayrıca ağaçların altlarında da kamp yapmanız mümkün. Kışın dilerseniz aylık bir ücret karşılığında Kışlama da yapabilir, hafta sonlarınızı burada geçirebilirsiniz.

Yaz aylarında hafta sonları kalabalık olabiliyor, Kamp zamanınızı belirlerken dikkat etmenizi öneririz.

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ

Kosova Plajı Kampı ‘na (0535) 848 56 10 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Yer ve fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz.

Karavanlar için konaklama alanının denizin hemen kenarında olması çok güzel. Böylelikle sabahları denizin tuz kokusu ve dalgaların sesi ile uyanmanız mümkün oluyor. Tesis içerisinde ağaçlar mevcut. Buralarda sıcak yaz günlerinde bir nebze de olsa serinleyebilirsiniz. 

Kamp alanının en güzel özelliği ise berrak ve muhteşem denizi. Karavanınızdan çıkar çıkmaz kendinizi Egenin sularına bırakabiliyor olmak gerçekten tarifsiz bir duygu. Denizin bu denli güzel olması tur teknelerinin de uğrak noktası olma sebeplerinden birisidir.

Tesiste ayrıca, bir de restoran bulunmaktadır. Hem yemek servisi hem de kahvaltı servisi veren bu restoranda isterseniz de denizi seyrederken kahvenizi veya soğuk içeceklerinizi de içerek zaman geçirip tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kamp alanında Elektrik henüz yok. Başvuru yapılmış ancak henüz Şebeke’den hat bağlanmamış durumda. Bu nedenle Karavanınızın güneş panellerini kullanmanız gerekiyor. Tesiste ortak kullanıma hizmet eden bay WC, bayan WC ler bulunmaktadır. Ayrıca Duş’ta bulunmaktadır.

Tesis’te 2021 yılı için hazırlıklar devam ediyor. 

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Kampın içindeki koyda egenin serinletici sularında yüzmek başlıca aktiviteniz olabilir. Şnorkel ile denizin içinde gezebilir, denizin altındaki bu güzel dünyayı en iyi şekilde inceleyebilirsiniz.  

Balık tutmak için koyun her iki yanındaki kayalık kısımlar uygun, burada Ege’nin lezzetli balıklarını avlamak sizler için başka bir aktivite kaynağı olacaktır.

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Yanınızda götüreceğiniz kano veya botunuzla çevredeki sessiz koyları gezebilir ve güzel anılar biriktirebilirsiniz. 

Eski Foça görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Eski foça’nın sahilinde veya dar ara sokaklarında koşu ve yürüyüş yapmak için bir çok seçenek bulunmaktadır. Ayrıca bisikletiniz ile dar sokaklar arasında gezmeniz de mümkündür. 

Tekne turları ile foçanın güzel koylarını gezebilir, foçaya ismini veren fokları bile görebilirsiniz. Balık avlamak içinde tekne kiralamanız mümkündür. Eski foça içerisinde iki ayrı koy bulunmakta ve bu koyların arasında Foça Kalesi gezilmek için sizleri beklemektedir.

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.

2 comments

  1. Dinlenmek, doğayla başbaşa vakit geçirmek için Foça’daki Kosova Camping’e geldik.
    Şu an gece saat 23:30 ve çadırımızda uyuyabimek mümkün değil. İşletmeci sesi inanılmaz açarak parti yapıyor. Birkaç bira daha satabilmek için Çadır bungalov ve karavanlarda kalan onca insana saygısızlık yapıyor. Tepki gösterdik ve aldığımız cevap “tapusu benim kim ne karışır”
    Magandalık saygısızlık pislik dolu bu yerden Toplanıp hemen terkettik. Ödediğim para haram olsun.

Comments are closed.