Hamzabükü Kampı , Karaburun

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Hamzabükü Kampı Kamp alanı İzmir ‘in Karaburun ilçesinde yeralmaktadır. Karaburun yarımadasının bu bakir koylarının herbiri ayrı ayrı dolaşılabilir.  İzmir’den Karaburun’a yol alıp, Karaburun’u geçtikten sahil yolu ile veya yandaki haritadaki noktayı işaretleyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Hamzabükü yarımadanın ucunda yer almaktadır. 

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Hamzabükü Kampı Deniz kenarında dalga seslerinden başka hiçbir sesin olmadığı bir dinginlikte yer almaktadır.  

İzmir merkeze yaklaşık 110 km mesafedeki Hamzabükü ’ne ulaşım Karaburun yolu üzerinden sağlanmaktadır.Karaburun yolu üzerindeki, Hamzabükü sapağından yaklaşık 5 km dar ve epey virajlı bir yol ile Hamzabükü ’ne ulaşabiliyorsunuz.

İnsanlardan ve kalabalıktan kaçmak isteyip, İzmir yakınında bir yerde  haftasonu kampı yapmak isteyenler için ideal bir destinasyon olan Hamzabükü’nü, biz bir rastlantı sonucu keşfettik. İyi ki de keşfetmişiz. 

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp için tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. 

Hamzabükü’ne inen dar ve virajlı yaklaşık 5 km’lik bir yolun sonunda düzlüğe ulaştığınızda halen doğallığını koruyan sakin ve sevimli bir yol ile koyun neredeyse orta kısmından denize ulaşabiliyorsunuz.

Kamp alanına daha önce yaptığımız gezilere ve anlatımlarımıza 2019 yılı için buraya tıklayarak ve  buraya tıklayarak  ulaşabilirsiniz.

Hamzabükü’nde herhangi bir tesis yok. Belki de burayı bukadar bakir ve güzel yapanda bu zaten. Doğa ile baş başa olmak için ideal bir kamp noktası. Kamp yapacak olanlar muhakkak yanlarında yiyecek ve içeceklerini alıp gitmeliler. Büke inen yol üzerinde plaja yakın bir noktada bir çeşme mevcut fakat suyunun içilip içilmediğini bilmiyoruz. Ayrıca plajda bir adet WC’de Belediye tarafından yerleştirilmiş durumdadır.

Çadırınız veya Karavanınız ile istediğiniz yerde kamp yapabilirsiniz. Ücretsiz bir alanda kamp yapacağınız zaman Mümkünse kamp yapmadan önce güvenliğiniz için bölge emniyet birimlerine  ve bir yakınınıza bilgi vermenizi tavsiye ederiz.

KAMP ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER

Hamzabükü Kampı ‘nda yapılacak en güzel şey Dalga sesleri eşliğinde sakinliğin tadını çıkarmaktır. Deniz taşlı ancak içi çok berrak. Şnorkel yapmak için muhteşem bir yer. Ayrıca Kano ve yüzmek çok zevkli.

 

Sahilde veya ulaşım yolu etrafında yürüyüş yapabileceğiniz yerler mevcut. Bisikletinizi getirdiyseniz biraz yokuşlara hazır olmanız gerekli. 

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.

2 comments

  1. Hamzabükü’nde kamp yapmak belediye meclis kararı ve kaymakamlık tarafından yasaklanmış.Geçen hafta Jandarma çadırlarımızı kaldırmamızı istedi,biz çadırlarımızı indirdik,jandarma gidince tekrar kaldırdık,birkaç saat sonra geldiler,çadırlarımızı fotoğrafladılar ve birkaç arkadaşımıza üç bin lira civarında idari para cezası yazdılar…

    • Güncel paylaşımınız için teşekkür ederiz. Acaba koyda tabela varmı kamp yapılması yasaktır şeklinde?

Comments are closed.