Frig Vadisi Emre Gölü Parkı

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Frig Vadisi Emre Gölü Parkı Afyonkarahisar’ın Döğer İlçesinde köyünde yeralmaktadır. Döğer ilçesinin içerisinden tabelaları takip ederek Emre Gölüne ve Frig Vadisi Emre Gölü Parkı Alanına varıyorsunuz. Sumako Çelebi olarak 2 karavan ile burada konaklamaktan büyük keyif aldık.

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Frig Vadisi Emre Gölü Parkı Sosyal tesisler ve kamp alanı, Emre gölünün kuzey kesiminde oldukça büyük bir alana kurulmuş durumdadır. 

3000 yıllık Frig Vadisinin birçok yerini rahatça gezebilmek için kamp alanı olarak burayı seçmeniz çok yerinde bir karar olacaktır.

Sosyal tesislerde Piknik ve Mangal alanları, spor tesisleri, Restoran&kafe, Su sporları aktiviteleri ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır. 

Döğer’e ve kamp alanına gelen yollar gidiş-geliş birer şeritli Asfalt yollardan oluşmaktadır. 

Tesiste Göle yakın bir alanda  ister karavan ile isterseniz de çadırınız ile kamp yapabiliyorsunuz. Henüz çalışmalar tamamlanmamış ancak en kısa sürede tamamlanacağı bilgisini verdiler.

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ
TESİSİN KONUMU
TESİS PUANLAMASI
Genel Puanı
3.6/5
Tesisler
3.5/5
Doğallık
4.5/5
Temizlik
3.5/5
Altyapı
3/5
Sakinlik
3.5/5
TESİS GENEL BİLGİLERİ
TESİS İMKANLARI

Frig Vadisi Emre Gölü Parkına  ‘e (0507) 383 37 52 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. 

Karavanlar için konaklama alanının göle yakın olması ve de piknik alanından uzak olması güzel bir düşünce. Aynı alanda çimlerin üzerinde Çadırınız ile de kamp yapabilirsiniz.  Tesisin bulunduğu yerde yazın bile akşamları oldukça serin oluyor. Temmuz ayında 12 derecelere kadar düştüğünü biz yaşadık. Sıcaklık ise 30-35 dereceler civarında bulunuyor. Şu an için gölgelik özel bir alan bulunmamaktadır. Ancak Tesis müdürü Kamp ve Karavancılar için çalışmalar yaptıklarını söyledi. 2021 yaz sonuna kadar bitmesi planlanmış. 

Tesisin tepesinde her yeri görebilen bir restoran&cafe bulunmaktadır.  Hem yemek servisi hem de kahvaltı servisi veren bu restoranda isterseniz de göl manzarasını seyrederken kahvenizi veya soğuk içeceklerinizi de içerek zaman geçirip tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Biz konakladığımızda henüz elektrik için bir altyapı bulunmamaktaydı. Ancak tesis müdürü Ömer bey çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Tesiste ortak kullanıma hizmet eden bay WC, bayan WC ler ve birde Engelli WC bulunmaktadır. Çeşmesinden sürekli su akan bir dış alan çeşmesinden rahatlıkla su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Gri su ve Pis su için de Tesisin atık su hattı kullanılabilmektedir.

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Kampın içindeki spor alanlarından yararlanabilir veya göl kenarından balık tutabilirsiniz. Ayrıca özel ayrılmış alanlarda piknik veya mangal yapabilirsiniz.

Gölde Kano veya Deniz Bisikletleri ile gezebilirsiniz. Bunun yanısıra At ile gezmek veya hava müsait ise Balon ile tura çıkmanızda mümkün. Dinlenmek için ise sandalyenizi göle doğru çevirmek yada çimlere uzanarak dinlenmekte yapılacak aktiviteler arasında yer alıyor.   

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Kamp çevresinde 3000 yıllık Frig Vadisini bisiklet veya araba ile gezerek tarihte mutlaka yolculuğa çıkmalısınız. Frig yürüyüş yolunuda takip edebileceğinizi belirtmek isteriz.

Göle çok yakın bir konuda Memeç kayalıklarında (AROG filminin çekildiği yer) gezebilirsiniz. Göl etrafında dolaşabilir birçok yerinden balık avlayabilirsiniz.

Biz giderken yanımızda kanolarımızı da götürmüştük. Ancak rüzgar nedeni ile gölde malesef dolaşamadık. Daha rüzgarsız bir günde Gölde kendi kanonuz ile de dolaşabilirsiniz.  

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.