Samsun Karavan Kamping

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Samsun Karavan Kamping ‘in yeri Samsun ‘un merkezinde bulunan Canik İlçesindeki DoğuPark’ın yanında sahilde yeralmaktadır. Doğupark ve yanındaki  Bandırma Gemisi Müzesini geçer geçmez Sahil kenarında yeralmaktadır. Kamp yerine ayrıca D010 Karadeniz Sahil Otoyolundan gelerekte çok rahat ulaşabilirsiniz.

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Samsun Karavan Kamping, Samsun ‘un merkezinde Canik ilçesinde yeralmaktadır. Merkezi konumu nedeniyle şehri gezebilmek için çok güzel bir konumda olup, Otoyol ile çok rahat şekilde ulaşılabilmektedir.  

Doğupark alanındaki Samsun Büyükşehir Belediyesi Karavan Parkı 25 karavan kapasiteli olup kamp alanı içerisinde ailelere uygun çadır kurmak ve mangal yapma alanları da mevcuttur. 40 çadır kurulabilen alanda, televizyon, mini dolabı ile spor sahasına sahip olan tesis, misafirlere huzurlu bir ortamda tatil imkanı sağlıyor.

Kamp tramway durağına 100m’lik bir mesafede bulunuyor. Ayrıca İstiklal Savaşımızın başlamasına vesile olan Bandırma Vapuru Müzesi hemen yanı başında bulunmaktadır.

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ

Samsun Karavan Kamping ‘e (0530) 232 29 49 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Tesisin web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

Karavanlar için konaklama alanları ayrı ayrı bölünmüş durumdadır. Ayrıca gölgelik alanlarda yaratılmış olması ayrıca çok güzel bir ayrıntı. Konaklamayla birlikte su, elektrik ve internet hizmeti de verilmektedir. 

Alışveriş merkezine 500 metre, marketlere 150 metre mesafede olan Samsun Karavan Kamp tesisinde yirmidört saat güvenlik görevlisi, kablosuz internet,sıcak su, duş ve tuvaletler, karavan park kısımlarında elektrik mevcuttur. 

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Kampın içindeki küçük limanda kano veya bot ile gezintiler yapabilirsiniz.

Karavan parkın hemen yanında aqua park ve su kayağı alanları bulunmaktadır. Bu imkanlardan da ek bir ücretle faydalanabilirsiniz.   

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Kurtuluş savaşının başladığı 19 mayıs şehrinin bir simgesi olan Atatürk ve arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a geldikleri Bandırma gemisi sadece 100mt uzaklıkta müze olarak sergilenmektedir. Yaklaşık 1 km uzaklıkta olan Kurtuluş yolu, Etnografya müzesi, Gazi müzesi, Kent müzesi, Samsun’un sembolü olan Atatürk anıtı ziyaret edebileceğiniz kamp alanına yakın önemli tarihi mekanlardır.

Bunların dışında Samsun sahilinde ve sokaklarında Bisiklet ve Yürüş yapabileceğiniz bir çok güzel rota bulunuyor. 

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.