Dalından Yensin Kamp Alanı , Gebze

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Dalından Yensin Kamp Alanı Kocaeli ‘nin Gebze İlçesine bağlı AliHocalar köyünde yeralmaktadır. Kocaeli Alihocalar köyünde bulunan kamp alanına, Kuzey Marmara otoyolunun Sevindikli çıkışından çıktıktan sonra 10 km kadar asfalt yolda ilerledikten sonra ulaşabilirsiniz. Ayrıca D100 ve TEM otoyollarından da ulaşım çok rahattır.

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Dalından Yensin Kamp Alanı , Dilovası – Ağva arasında AliHocalar Köyünde yer alıyor.

Bahçesinde atalık tohumlardan organik olarak yetiştirilen çeşit çeşit sebze ve meyveleri dalından toplayarak dere kenarında kamp yapabilirsiniz. Etrafında keyifli trekking rotaları bulunmaktadır. Uzun bir yürüyüşten sonra kamp ateşi etrafında semaverde çay keyfi yapabilirsiniz. Sebzelerinde hiç tadı kalmadı diyenlerin, kamp kadar kamp yemekleri yapmayı da sevenlerin uğraması gereken bir yer.

Kampta derenin hemen yanı başında çadırınız ile kamp yapabiliyorsunuz. Tesiste ayrıca 2 adetlik Karavan park alanı bulunmaktadır. 

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ

Dalından Yensin Kamp Alanı ‘na (0536) 563 68 21 nolu (Filiz Akkaş) telefondan ulaşabilirsiniz. Tesisin web sitesini buradan , Facebook sayfasını buradan , İnstagram sayfasını ise buradan inceleyebilirsiniz.

Konaklama alanının dere kenarında ağaçların altında olması ayrıca çok güzel bir imkan. 

Otopark, duş, wc, mutfak, su, elektrik, internet, etrafı çevrili ve güvenli bir alan size kamp alanında sunulmaktadır. Çadır alanına araç girişine izin verilmemektedir. Kamp ateşi için ortak alan ve sadece izin verilen yerde mangal yakma imkanı bulunmaktadır. 

Kamp Alanında yoga, tai-chi ve pilates kampları için çok uygun niteliklerdedir. Bu tarz etkinliklerde kamp alanına sadece etkinlik katılımcılarını kabul ederek kapalı grup etkinlikleri düzenlenebilmektedir.

2021 yılı Haziran ayından sonra sebzeler yetiştiğinde ve bollaştığında sizlerinde topladığınız bahçe sebzelerinden ve yörenin çayırlarında yetişmiş hayvanlardan hazırlanmış organik yemek servisi de verilmeye başlanacaktır.

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Kamp alanında bir çok sebze ve meyveyi dalında görme, toplama ve tatma şansınız olacak. Mevsimine bağlı olarak çeşitli hasat şenlikleri veya fide dikim şenlikleri düzenlenmektedir. Bu şenliklerde hasat edilen ürünlerden yemek servisi yapılmaktadır.

Misafirler dere kenarında hamak ve çay keyfi yapabilir, akşamları kamp ateşi etrafında diğer misafirler ile kaynaşıp sohbet edebilirsiniz.

Kamp alanı yoga, tai-chi ve pilates yapmak için çok uygun bir ortam sağlamaktadır.  

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Kamp alanından başlayan trekking gruplarının sık sık kullandığı rotalar bulunmaktadır. En meşhur olanları Dümbüldek suyu ve Taş köprü – Çoban geçidi rotalarıdır.

Dere kenarından her iki yönde de yürüyüş rotaları ayrıca mevcuttur.

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.