TrolTunga Gebze Kampı

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

TrolTunga Gebze Kampı ‘nın yeri Kocaeli ‘nin Gebze ilçesine bağlı AliHocalar köyünde (Mahallesi) yeralmaktadır. Bu köy Eski İstanbul-İzmit yolundan Karadeniz’e doğru köy yolları arasından geçilerek kolaylıkla ulaşılabilir. Ayrıca Kuzey Otoyolu, TEM ve D100 Karayollarından kolayca bu köy yollarına ulaşılabiliyor.  Köy Yolları Asfalt ve Beton kaplıdır. 

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

TrolTunga Gebze Kampı , Gebze’nin köylerinden Alihocalar köyünde Koca Deresi’nin iki kolunun kesiştiği yemyeşil doğanın içinde yer almaktadır. Kampta, çadır ve karavan kamp alanları ayrılmış olup aynı zamanda Özel dekore edilmiş butik otel odalarında da konaklama fırsatı bulabilirsiniz. Yukarıda konumlanmış Restoran&Kafe sizlere her türlü hizmeti vermeye hazır bulunuyor.

Kuzey Marmara Otoyolu , TEM Otoyolu veya D100 Karayolu ile geldiğiniz zaman Mermerciler OSB çıkışından çıkıyorsunuz. Çıkıştan sonra OSB içerisindeki ana yoldan sola döndükten kısa bir süre sonra İstanbul-İzmit eski yoluna ulaşıyor ve sağa dönerek Yağcılar köyü istikametinde devam ediyorsunuz. Yol Asfalt ve Beton çift şeritli bir yol.

Yağcılar köyünden bir kaç km sonra yol ikiye ayrılıyor, Duraklı köyü tarafına sağa dönerek devam ediyorsunuz. Duraklı köyünün yine sağından devam ederek Sola doğru yokuş aşağıya inen AliHocalar köyü yolundan TrolTunga Gebze Kampı ‘na ulaşabilirsiniz. Aynı yerde Miraj Atlı Spor Kulübü’de bulunuyor. İniş yolunda biraz stabilize var. Bu yoldan Karavanınız ile çıkarken mümkün olduğunca önünüz boş ve biraz hız kazanarak çıkmanızı öneririz.

Kampta Karavan ve Çadırlar için iki ayrı yer bulunuyor. Tesis ile ilgili detaylı incelememize  buraya tıklayarak  ulaşabilirsiniz.

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ

TrolTunga Gebze Kampı ‘na (0532) 434 18 84 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Tesisin web sitesini buradan inceleyebilirsiniz. TrolTunga ‘nın ayrıca birde Kazdağlarında Tesisi bulunuyor. Her iki tesise de önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Karavanlar için konaklama alanının ayrı ve oldukça büyük olması oldukça faydalı Ancak gölge olacak ağaçlar bu bölgede pek yer almıyor. Çadır alanı da benzer şekilde geniş bir yeşil alana yayılmış durumda. Orman kenarı veya Nehir kenarında yakın kampınızı kurabilirsiniz.

Kamp alanının en güzel özelliği Çevresinin Ormanlarla kaplı olması ve bol oksijeni. 

Tesiste ayrıca, bir de restoran&kafe bulunmaktadır. Hem yemek servisi hem de kahvaltı servisi veren bu restoranda isterseniz doğayı seyrederken kahvenizi veya soğuk içeceklerinizi de içerek zaman geçirip tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Karavan ve Çadır alanlarına elektrik altyapısı kuruluyor. Bazı bölümlerde mevcut durumda. Elektrik ücretsiz. Tesiste ortak kullanıma hizmet eden bay WC, bayan WC ler ve sıcak su bulunan Duş bulunmaktadır. Sürekli temiz bir şekilde tutulduğunu söyleyebiliriz.

Tesis içerisinde bulaşıklarınızı yıkayabileceğiniz bir mutfak alanı da bulunmaktadır.

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Kampın içindeki Miraj Atlı Spor Kulübünde At gezileri yapabilir, Ata Binmeyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca kamp yetkilileri tarafından Okçuluk eğitimleri de verilmektedir. 

Kamp alanında spor yapabileceğiniz bir çok alan bulunuyor. Nehir üzerindeki ahşap alanlarda pilates veya Yoga yapabileceğiniz gibi, Yeşil çimlerin üzerinde Futbolda oynayabilirsiniz. Koşu, Bisiklet, Cimnastik yapabileceğiniz diğer sporlar arasındadır.   

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Kamp içerisinden başlayan patikalarda orman içinde yürüyüş ve trekking turları yapabilir, Bisiklet ile gezebilirsiniz. Çevrede gezilebilecek bir çok farklı parkur bulunmaktadır. 

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir