Boğaz Motel Kamping Manavgat

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Boğaz Motel Kamping ‘in Yeri Antalya ‘nın Manavgat İlçesine bağlı Sorgun Mahallesinde yeralmaktadır. Sorgun mahallesinde Manavgat Çayının denize döküldüğü “Boğaz” ‘da bulunan Manavgat Belediyesi Boğaz Motel Kamping kamp alanına araçlarla kolayca ulaşılabilirsiniz. Bu bölge Oteller tarafından da özellikle tercih edilen bir alandır. 

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Boğaz Motel Kamping , Manavgat Belediyesinin işlettiği bir tesistir. Tesisin bir tarafında 16 odalı bir Motel bulunmaktadır. Tesisin diğer tarafında ise 10 adet Karavan ve 50 Adet Çadır yeri bulunmaktadır. Ancak Covid nedeniyle Çadır Kamp alanı da 20 adet Çadır ile sınırlandırılmış.

Antalya’dan Side ve Manavgat yönüne doğru yolculuk ediyorsanız Manavgat ‘a vardığınızda “Sorgun – Titreyen Göl” tabelalarını takip ederek D400 yan yola (sağda) giriyorsunuz. Yan yolda sağdaki ilk çıkıştan gidebileceğiniz gibi ikinci çıkıştan “Titreyen Göl” tabelasından sağa dönebilirsiniz.  Titreyen Göle vardığınızda gölün solundan giden yol ile bu muhteşem kamp alanına ulaşıyorsunuz. 

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ

Manavgat Boğaz Motel Kamping ‘e (0242) 756 96 91 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Tesisin web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

Karavanlar ve Çadırlar için konaklama alanlarının ayrılması çok güzel. Tesis ormanlık bir alanda bulunduğundan tüm kamp yerleri gölge altındadır.  Yazın sıcak günleri için oldukça önemli  bir detay.

Kamp alanından kolayca sahile ulaşabiliyorsunuz. Denizin en güzel özelliği ise berrak ve muhteşem kum olması. Kamp alanındaki gölgelikten çıkıp kısa bir yürüş ile kendinizi Akdenizin suların da bulmak muhteşem bir his….

Tesiste Karavan ve Kamp yerleri ayrılmış durumda. 10 günden fazla konaklamaya izin verilmiyor. Bunun nedeni daha çok kişinin bu imkanlardan faydalanması.

Mangal için ayrıca bir alan bulunmakta, Sahilde belediyeye ait bir cafe&restorant bulunuyor. fiyatları oldukça makul. 

Manavgat çayı’nın kenarında tel örgü bulunuyor, bunun nedeni zaman zaman su akıntısının çok fazla olması nedeniyle yüzmek tehlikeli.

Otel’in havuzundan sadece Otel müşterileri yararlanabiliyor. bu nedenle kampçılar malesef yararlanamıyor. 

Hem karavan hem de çadır alanında elektrik altyapısı çekilmiş durumda. İster çadırınız için ister karavanınız için elektrik çekmeniz mümkün. Tesiste ortak kullanıma hizmet eden bay WC, bayan WC ve Duşlar bulunmaktadır. Sürekli temiz bir şekilde tutulduğunu söyleyebiliriz.

Tesis içerisinde bulaşıklarınızı yıkayabileceğiniz bir mutfak alanı , çamaşır yıkama alanı, ütü alanı da bulunmaktadır.

Ayrıca karavanlar için atık su boşaltma ve su temin noktaları da mevcuttur. Tüm bu ortak alanlar 2021 yılında yenilenmiştir.

KAMP İÇİ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Kampın plajında yüzmek ve serinlemek en kolay yapılacak aktivitelerdendir. Şnorkel ile denizin içinde gezebilirsiniz. 

  Tesis içerisinde yeralan bir firmadan Jetski, Paragliding ve benzeri araçları kiralayabilir, Tekne turu ayarlayabilirsiniz.

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Kamp alanı etrafında Bisiklet ve Yürüş yapabileceğiniz bir çok parkur bulunuyor. 

Bunların yanı sıra Manavgat ve Side’de gezilecek bir çok yer bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları ;

  • Titreyen Göl
  • Sorgun
  • Manavgat Çayı ve Şelalesi
  • Side Antik Kenti ve Müzesi
  •  Köprülü Kanyon ve Rafting Merkezleri’dir.
Köprülü Kanyon’da rafting yapmanın eğlencesini kaçırmamanızı öneririz. Her yaşa ve seviyeye uygun parkurlar bulunmaktadır.
Bunların dışında elbette Manavgat’ı gezmeniz ve ehir içi teknelerle Boğaz’ı gezmenizi öneririz. Manavgat ile ilgili daha fazla bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir