Alibaba Kamping Gölcük

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Alibaba Kamping ‘in Yeri İzmir ‘in Ödemiş İlçesine bağlı Gölcük gölü kıyısında yeralmaktadır.  Göl Babadağ Kayak merkezi yolunda olup yaz kış ulaşımı kolaydır. Ödemiş tarafından ulaşılabildiği gibi, Salihli tarafından da göl kenarına çıkış mümkündür.  Ödemiş Salihli yolu üzerinden tabelaları takip ederek kolaylıkla Gölcük ‘e varıyorsunuz. 

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Alibaba Kamping, Gölcük gölünün doğu kıyısında yer alıyor. Kampta, çadır ve karavan kamp alanı hizmetinin yanında aynı zamanda günübirlik ziyaret, restoran ve kafe hizmeti de sunmaktadır.  

İzmir Merkez’den yaklaşık 130 km mesafedeki Gölcük gölüne, İzmir Aydın Otoyolu üzerinden ilerleyerek Torbalı çıkışından çıkıp, sonrasında Bayındır ve Ödemiş’den geçerek ulaşabilirsiniz. Kamp alanı ise tabelalarla kolaylıkla bulunabilmektedir.

Kampta gölün hemen yanı başında ister karavan ile isterseniz de çadırınız ile kamp yapabiliyorsunuz. Tesis ile ilgili detaylı deneyim blog yazımıza  buraya tıklayarak  ulaşabilirsiniz.

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ

Alibaba Kamping ‘e (0532) 476 42 69 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Tesisin instagram sayfasını buradan inceleyebilirsiniz.

Karavanlar için konaklama alanının gölün hemen kenarında olması ayrıca çok güzel. Tesis içerisinde ağaçların bol olması yaz sıcaklarında fevkalade iyi olmaktadır. 

Kamp alanında göl kenarında bulunan piknik masaları sayesinde kahvaltınızı ve yemeklerinizi göl kenarında yemenin mutluluğuyla doluyorsunuz. Ortamın dinginliği ve sakinliği içerisinde bulunmak gerçekten tarifsiz bir duygu…. Temiz hava da ekstrası.

Tesiste ayrıca, bir de restoran bulunmaktadır. Hem yemek servisi hem de kahvaltı servisi veren bu restoranda isterseniz de gölü ve etrafınızı seyrederken kahvenizi veya soğuk içeceklerinizi de içerek zaman geçirip tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kamp alanında elektrik ve su temini bulunmaktadır. Tesiste ortak kullanıma hizmet eden bay WC, bayan WC ler bulunmaktadır. Sürekli temiz bir şekilde tutulduğunu söyleyebiliriz.

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Kampın içinde gezebilir veya sportif faaliyetlerde (yürüyüş, cimnastik, pilates, yoga, vb.) bulunabilirsiniz. 

Biz giderken yanımızda kanomuzu da götürmüştük. Kano ile keyifli bir şekilde gölde gezilebiliyor olması da ayrıca bizim için çok güzel bir aktivite oldu. Bu sayede tüm gölü ve çevresini gezebildik. 

Kamp konumu nedeniyle size adı gibi huzur verecek bir yer. Oksijen miktarı ve temiz havası dağların üzerinde olduğunuz için hemen farkediliyor. Burada güzelce dinlenerek enerjinizi yükseltebilirsiniz.  

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Gölcük etrafında Bisiklet ile gezebileceğiniz veya Yürüş yapabileceğiniz bir çok parkur bulunuyor. 

Bunun dışında Babadağ Kayak merkezi buraya çok yakın konumda, kayak severler burada kalarak Babadağ’da kayak keyfi yapabilirler.

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.