Kapıkırı Kampı Bafa Gölü

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Kapıkırı Kampı Bafa gölü ‘nün doğu tarafından a Muğla ‘nın Milas İlçesine bağlı Kapıkırı köyünde yeralmaktadır. Bu köy aynı zamanda Heraklia antik kentini gezmek içinde bir başlangıç noktasıdır. İzmir – Bodrum yolu üzerinde Bafa gölü kıyısına geldiğinizde gölün doğu tarafında göl bittikten yaklaşık 7km sonra Bafa kasabasından sola doğru köyün yolu ayrılmaktadır. 

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Bafa gölü kıyısında Kapıkırı ‘nda kamp yapmak için Herakliae Restoran’ın da bulunduğu kumsal alanda, kuytu bir yere okaliptüs ağaçlarının gölgesine karavanımızı kurduk. Restoran’ın yanındaki bu alan gölgelik ve küçük bir ücret mukabilinde WC’leri kullanabilir, güvenle kamp alanında konaklayabilirsiniz.  

Kamp alanı gölün hemen kenarında olduğu için manzara muhteşem. Gün batımı tam karşınızda izlemeye doyamayacağınız renkler içeriyor.

Kampta gölün hemen yanı başında ister karavan ile isterseniz de çadırınız ile kamp yapabiliyorsunuz. Tesis ile ilgili kamp deneyimimizi anlattığımız blog yazımıza  buraya tıklayarak  ulaşabilirsiniz.

KAMP OLANAKLARI VE ÜCRETLERİ

Kapıkırı ‘nda kamp yaptığımız “Heraklia Restaurant Camping Beach” tesisine  (0537) 338 61 45 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Tesisin web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

Karavanlar için konaklama alanının gölün hemen kenarında olması ve alanın Okaliptüs ağaçları ile gölgelenmesi rahat bir kamp yapma imkanı sunuyor. 

Tesiste restoran bulunmaktadır. Hem yemek servisi hem de kahvaltı servisi veren bu restoranda isterseniz de gölün muhteşem manzarasını seyrederken kahvenizi veya soğuk içeceklerinizi de içerek zaman geçirip tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Elektrik bulunmuyor ancak Su doldurmanız için yer mevcut. Tesiste ortak kullanıma hizmet eden bay WC, bayan WC ler bulunmaktadır. Sürekli temiz bir şekilde tutulduğunu söyleyebiliriz.

KAMP İÇ ve ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER
KAMP İÇİ AKTİVİTELER

Doğa ile tarihin iç içe olduğu ve halen yoğun bir turizm yapılaşmasına maruz kalmamayı başarmış olan bu tabiat harikasında yürüyüş, kano, kuş gözlemciliği, tarihi ören yerlerinin gezilmesi yapılabilecek başlıca aktiviteler arasında sıralanabilir.

Kamp konumu nedeniyle size huzur verecek bir yer. Burada güzelce dinlenerek enerjinizi yükseltebilirsiniz.  

ÇEVREDEKİ AKTİVİTELER 

Bir sandal kiralayıp Gölde gezinti yapabilir veya Kanonuz ile göl kıyılarını keşfedebilirsiniz. Trekking , yürüyüş ve bisiklete binmek için farklı bir çok parkur buluyor. 

Bunlarla birlikte Antik Heraklia tarihi ören yerlerinin gezilmesi yapılabilecek başlıca aktiviteler arasında sıralanabilir. Heraklia kenti ile ilgili detaylı anlatımımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Biz giderken yanımızda kanolarımızı da götürmüştük. Kano ile keyifli bir şekilde gezilebiliyor olması da ayrıca bizim için çok güzel bir aktivite oldu. Ayrıca buraya bir çok gezi ve spor kulübü gelerek çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bunlardan biriside Yelkencilik.

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir