Melengeç Plajı , Urla

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Melengeç Plajı , İzmir ‘in Urla ilçesine bağlı Demircili köyünde yeralmaktadır. İzmir’e yakın olması nedeniyle kolayca ulaşılabilmektedir. İzmir ‘den Çeşme’ye doğru giden yol üzerinde Urla ‘yı geçtikten sonra İçmeler köyü içerisinden güneye doğru yönelerek önce Yağcılar köyüne sonrada Demircili Köyüne varabilirsiniz. Demircili köyünde Demircili Plajı ve Melengeç plajı yan yana bulunmaktadır.

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Melengeç Plajı kamp alanı temiz denizi ve havası ile kamp yapmak için çok elverişli bir yer.  Plaj Halk plajı olduğu için ücretsiz. Ancak Giriş ve çıkış çok dar bir yoldan sağlanıyor. Hafta sonu gelecek olan günübirlikçiler çıkışınıza istemeseler de engel olabilir. Ayrıca hafta sonu biraz daha gürültülü olabilir.

Özellikle Karavanınız büyük ise giriş-çıkışın pek uygun olmadığını söyleyebiliriz. Biz karavanımızı deniz kenarına doğru el gücü ile iterek yerleştirdik. 

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp için tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Köyde bakkal ve market bulunmaktadır.

Özellikle haftasonu için sakin ve kendinizi dinleyeceğiniz bir kamp alanı arıyorsanız burasının çok uygun olmadığını belirtebileceğim. Eğer İzmir’e yakın olsun, kalabalık sorun değil diyorsanız da Demircili ve Melengeç, kamp yapılabilecek bir alan destinasyon olarak değerlendirilebilir diye düşünüyoruz.

Melengeç Plajı Kamp alanına daha önce yaptığımız geziye ve anlatımımıza buraya tıklayarak  ulaşabilirsiniz.

Kamp alanı deniz kenarında olduğu için diğer kampçılara rahatsızlık vermeyecek şekilde ateş yakılabilir ve mangal yapılabilir. 

Çadırınız veya Karavanınız (büyük olmayan) ile istediğiniz yerde kamp yapabilirsiniz. Ücretsiz bir alanda kamp yapacağınız zaman Mümkünse kamp yapmadan önce güvenliğiniz için bölge emniyet birimlerine  ve bir yakınınıza bilgi vermenizi tavsiye ederiz.

KAMP ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER

Melengeç Plajı ve Demircili köyü içerisinde yürüyüş yapılabilir. Köy içerisinde satılan yöreye özgü yiyecek ve el sanatlarını görebilirsiniz. 

Plaj küçük ancak yuvarlak taşlı, Denizin içi ise açık denize baktığı için tertemiz ve cam gib. Şnorkel ile denizin içini izleyeceğiniz gibi sıcak havada buranın serin sularında yüzerek serinleyebilirsiniz. 

Ayrıca Balık tutmak isteyenler şanslarını deneyebilirler.

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.