Badembükü Plajı , Karaburun

KAMP BİLGİLERİ

KAMP YERİ NEREDE VE NASIL GİDEBİLİRİM?

Badembükü Plajı Kamp alanı İzmir ‘in Karaburun ilçesinde yeralmaktadır. Karaburun yarımadasının bu bakir koylarının herbiri ayrı ayrı dolaşılabilir.  İzmir ’den Karaburun ’a yol alıp, Karaburun’u geçtikten sahil yolu ile veya Balıklıova ‘dan Ildır tarafına dönüp yarımadanın diğer tarafından Badembükü Plajı ‘na kolayca ulaşabilirsiniz. 

KAMPLA İLGİLİ ÖZET BİLGİLER

Badembükü Plajı Denizin kenarında maviliklerin içerisinde huzur dolu bir yer.  

Sahile kadar karavan ile inilebiliyor olması büyük bir avantaj. Bizde karavanımızla sahile kadar indik ve karavanımızı sahilde kurduk.

Badembükü, bölgede herhangi  tesisin olmaması nedeniyle sakinlik arayanlar için ideal bir kamp alanı sayılabilir. Fakat gelirken yanınızda kesinlikle tedarikli gelinmesi gerekir. Suyunuzu ve yiyeceğinizi muhakkak yanınızda getirmeniz gereken çok ama çok keyifli bir kamp noktası sayılabilir.

 

Badembükü sadece dalga seslerini dinleyebileceğiniz, sakinliği ve tenhalığı mükemmel bir plaj. Çadır ve Karavan ile ücretsiz olarak konaklayabilirsiniz.  

Kamp alanına daha önce yaptığımız gezilere ve anlatımlarımıza buraya tıklayarak  ulaşabilirsiniz.

Kamp alanı deniz kenarında olduğu için Ateş yakılabilir ve Mangal yapılabilir. 

Çadırınız veya Karavanınız ile istediğiniz yerde kamp yapabilirsiniz. Ücretsiz bir alanda kamp yapacağınız zaman Mümkünse kamp yapmadan önce güvenliğiniz için bölge emniyet birimlerine  ve bir yakınınıza bilgi vermenizi tavsiye ederiz.

KAMP ÇEVRESİNDEKİ YAPILABİLECEKLER

Badembükü Plajı ve etrafındaki tepelikler de yürüyüş yapılabilir. Çevredeki yüksek tepelerden eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.  

Plaj oldukça büyük, Denizin içi ise açık denize baktığı için tertemiz ve cam gibi. Şnorkel ile denizin içini izleyeceğiniz gibi sıcak havada buranın serin sularında yüzerek serinleyebilirsiniz. 

Ayrıca Balık tutmak isteyenler içinde uygun bir alan.

Blog yazılarımız için www.sumakocelebi.com adresimizden bizi takip edebilirsiniz.

Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın.